Odber noviniek

Ak chcete dostávať novinky, zadajte svoju emailovu adresu

U nás aj na splátky

Home credit Quatro Cetelem

Informácie o materiáloch

Informácie o materiáloch

 LTDDrevotriesková doska pokrytá laminátom, alebo prípadne fóliou finish.Povrch je pokrytý fóliou v ľubovoľnom designe a následne kvôli odolnosti pokrytý lakom alebo laminačnou vrstvou.Má svoje výhody i nevýhody. K výhodám patrí nízka cena a možnosť výroby v akomkoľvek farebnom designe.Nevýhodou je nízka odolnosť voči vlhkosti (nesmie stáť vo vode) a prípadne blednutí pri dlhodobom vystavení slnku

Viac detailov »

7 iné výrobky v rovnakej kategórii:

 

 

 

 

HR PUR

Tento typ peny sa taktiež používa pri sedačkách a matracoch. Skratka HR je z anglického high resistible, takže sa jedná o vysoko odolnú a viac tuhú penu. Výhodou je samozrejme dlhšia životnosť takto vybavenej sedačky, nevýhodou pre niekoho potom vyššia tuhosť sedáka. Samozrejme, že sedačky s HR PUR penou budú trochu drahšie ako sedačky s PUR penou.

Bonell

Bonell je v podstate vylepšená tanierová pružina. Pri lepších typoch sa navyše dáva medzi pružinu a vrchnú vrstvu sedáka alebo matraca ešte kovová doska. Tá zaisťuje, že sa pružina časom nepretlačí do sedáka a nebude ju cítiť pri sadnutí si. Matrace do postelí a sedáky pri sedačkách s bonellovou pružinou sa vyznačujú vyššou tuhosťou, sú takzvane "tvrdšie", a rovnako väčšou výdržou ako obyčajné PUR matrace. Pri moderných typoch tejto pružiny sa taktiež nemusíte obávať vŕzgania alebo iných rušivých prvkov, ktorými sa vyznačovali pružinové matrace v povojnových dobách.

Vlnovcová pružina

Vlnovcová pružina sa používa do sedákov sedacích súprav. Jedná sa o vodorovne uloženú pružinu v podobe vlnovky, ukotvenú do konštrukcie sedačky. Sedacie súpravy s vlnovcovou pružinou sa vyznačujú vyššou mäkkosťou a pohodlím ako bonellové pružiny pri zachovaní vyššej kvality a výdrže ako sedačky osadené iba PUR matracami. Pokiaľ je sedačka v kombinácii vlnovec + PUR pena, môžete predpokladať skutočne veľmi mäkkú sedačku, do ktorej sa ľahko zaboríte, pri kombinácii vlnovec + HR PUR je sedák stredne mäkký, v prípade kombinácie vlnovec + bonell potom skôr stredne tuhý. Sedačky vybavené kvalitnými vlnovcovými pružinami teda patria k tým kvalitatívne lepším sedačkám na trhu.

PUR pena

Polyuretánová pena používaná ako výplň matracov a sedačiek. Jedná sa o základný materiál používaný na trhu. PUR pena sa vyrába v rôznych triedach tuhosti označovaných ako T20, T25, T30 a podobne. Obyčajne platí, že čím vyššie číslo za T nasleduje, tým je matrac tuhší a zároveň viac vydrží. Sedacie súpravy, pri ktorých je v sedáku použité T15 alebo T20, skôr neodporúčame kupovať. Síce pravdepodobne budú veľmi lacné, ale za pár mesiacov už namiesto PUR peny ucítite pod sebou pri dosadnutí pružiny alebo konštrukciu sedačky.

 

LTD

Drevotriesková doska pokrytá laminátom, alebo prípadne fóliou finish (tu je toto označenie ale trochu nesprávne). Základný moderný materiál používaný pre výrobu nábytku. Povrch je pokrytý fóliou v ľubovoľnom designe (napr. design dreva) a následne kvôli odolnosti pokrytý lakom alebo laminačnou vrstvou. Často sa u drahšieho nábytku vyrábajú z LTD korpusy skriniek a dvierka potom z drahších materiálov. LTD má svoje výhody i nevýhody. K výhodám patrí nízka cena a možnosť výroby v akomkoľvek farebnom designe. Nevýhodou je nízka odolnosť voči vlhkosti (nesmie stáť vo vode) a prípadne blednutí pri dlhodobom vystavení slnku. Vo vnútornom prostredí je to ale dobrý a často používaný materiál pre výrobu nábytku.

 

MDF

Z anglického Medium Density Fibreboard. Teda stredne hustá drevovláknitá doska. Na rozdiel od drevotriesky sa používa drevo rozomleté na kašu a následne zlisované pri vysokom tlaku do dosiek. Povrch je potom pokrytý obyčajne PVC fóliou. Výhodou je vyššia možnosť tvarovať tento materiál do rôznych tvarov a tiež vysoká odolnosť PVC fólie (ak je použitá) na vlhkosť a poškriabanie. Aj z tohto dôvodu sa MDF dvierka používajú hlavne pri kuchyniach a kúpeľňovom nábytku, kde znášajú vlhkosť, aj silné záťaže pri používaní.