Odber noviniek

Ak chcete dostávať novinky, zadajte svoju emailovu adresu

U nás aj na splátky

Home credit Quatro Cetelem

Detská izba je pre dieťa celým svetom...

Detská izba je pre dieťa celým svetom...

 

Dieťa si uvedomuje, čo je domov už v cca 1 roku a hodnotí ho podľa pocitov istoty, prítomnosti rodiny, známej vône a svojich hračiek, nehodnotí ho podľa značky, vybavenia ani veľkosti. V prípade, že budete čítať tento článok ďalej – chcete pre svoje dieťa vytvoriť čo najkrajšie útočisko, kde bude rozvíjať tak svoje sny, ako aj schopnosti, aktivity a vzdelanie.

Viac detailov »

7 iné výrobky v rovnakej kategórii:

 

 

Detská izba pre BATOĽA … 


Batoľa nezaujíma svet dospelých, ale ten, ktorý vidí zo svojho pohľadu. Výhľadový horizont batoľaťa je na úrovni 80% jeho výšky. Čo z toho vyplýva? Izbu zariaďujete pre batoľa, preto sa skúste vcítiť do kože batoľaťa... 

Dětská izba TerraPri dieťati v období batoľaťa strávite veľa času na „podlahe“! Pre batoľa bude podlaha najbezpečnejším a najzaujímavejším miestočkom na svete, pretože lezie po kolenách a ručičky stále strká do pusinky. 

Odporúčame podlahu o dobre umývateľným povrchom a pokiaľ zvolíte koberec, tak aby korešpondoval s designom izby alebo s detským motívom. 

Ďalej pri zariaďovaní dbajte na to, aby nábytok nemal ostré hrany, pretože stačí chvíľka nepozornosti a nešťastie je na svete... týmto si ušetríte čas a nebudete musieť stále chodiť za dieťaťom. Dieťa v tomto období rado skúma svet a tedy obzory svojej izbičky. 

Dôležitým nábytkom je postieľka, skriňa, komody, police, stolík a stoličky. Nábytok by mal byť funkčný, praktický, vo svetlých farbách a taktiež sa podieľať na vývoji dieťaťa.


Dnešný trend v nábytku pre deti je nábytok s obrázkami (3D obrázky alebo nálepky). Takýmto spôsobom rýchlo spoznáte, že sa nachádzate v detskej izbičke a rozvíjate nimi zmysly vášho dieťaťa.

„Je kúzelné ako sa dieťa snaží rozprávať, džavotať s obrázkami – kúzelný svet len v jeho izbičke – brrr na autíčko.“

 

 

Dieťa potrebuje svoju skriňu na oblečenie a hračky, pretože sa musí naučiť upratovať si svoje veci a to nie je jednoduché! Najprv sa to učí s mamičkou či oteckom a následne už len pod ich dohľadom. Vidíte, aký je nábytok náučný...


Dětská izba VX
Kúzelným doplnkom je stolík, stoličky a poličky – bez mini drevených alebo plastových stoličiek si ani nedokážeme predstaviť interiér detskej izby. Kúpa minimálne dvoch kusov vás neminie, pretože v jednej bude sedieť najväčší kamarát/ka bábika alebo plyšák. Stolík je ideálny pri kŕmení, či prvé kreslenie. Vďaku stolíku môžete s dieťaťom robiť množstvo vecí, a tým zušľachťovať váš vzťah plný hrania a učenia.
 
Dětská izba ClassicČarovanie v izbičke s farbami má úžasné vlastnosti, a to že vám opticky zväčší či zmenší priestor, ďalej môžete dosiahnuť upokojujúci dojem. 

Dieťa je malinký tvor a nedokáže sa brániť vášmu výberu farieb v izbičke – radšej tak voľte odtiene detských farieb – poznáme výraz„baby farba“. 

Ide o farby v svetlom odtieni žltej, oranžovej, ružovej, modrej a zelenej. 

„Svetlé odtiene“ nám taktiež opticky rozšíria a odľahčia priestor. 

V prípade, že nemáte žiadne estetické cítenie, odporúčame poradiť sa s odborníkmi alebo kamarátom/tkou. 

Dbajte aj na to, aby boli farby ľahko umývateľné, nereagovali na detské sliny a neolupovali sa. 

 

Prajeme  vám krásne chvíle s vaším dieťaťom...