Odber noviniek

Ak chcete dostávať novinky, zadajte svoju emailovu adresu

U nás aj na splátky

Home credit Quatro Cetelem

SPÁLŇA je miestom na odpočinok...

Spálňa je miestom na odpočinok, v ktorom regenerujete po celodennej práci. Poradíme Vám pri použití kreatívneho riešenia, aby sa spálňa stala miestom, kde sa budete radi prebúdzať a zaspávať s naozajstným pôžitkom.

 

 

SPÁLŇA je miestom na odpočinok...


 

Viac detailov »

7 iné výrobky v rovnakej kategórii:

 

Pre dosiahnutie vyššie uvedeného cieľa by sme mali zaistiť správne umiestnenie spálne, prístup k prirodzenému a umelému svetlu, správne zvolenú posteľ a matrac, funkčné vybavenie a vnútorné usporiadanie nábytku v súlade s požiadavkami rodiny.Štyri strany sveta pokoja...


Pri plánovaní rozmiestnenia miestností v dome nezabúdajte na to, že by spálňa mala byť umiestnená na pokojnom mieste, ktoré zabezpečí pohodlný odpočinok. Neodporúčame, aby spálňa susedila s obývacou izbou, kde zvyknú rodinní príslušníci sledovať televíziu. Ak budete mať možnosť vybrať si spálňu s výhľadom do záhrady bude to pre vás výhra. Spálňa plní funkciu „intímnej atmosféry“, takže by nemala byť otvorená do ďalších miestností...
 
Umiestnenie okien priamo ovplyvňuje teplotu v miestnosti a prístup denného svetla. Pokiaľ okno smeruje na juh, môžete si byť istí, že spálňa bude slnečná a teplá. Okná orientované na východ sú v spálni riešené v súlade s ľudskými biologickými hodinami. Vďaka tomu sa môžete prebúdzať s východom slnka a večer bude v miestnosti príjemný chlad, ktorý je ideálny pre výborný spánok. V prípade, že zvolíte okná orientované na západnú stranu, musíte počítať s tým, že v lete bude spálňa „vyhriata“ slnečnými lúčmi. Odporúčame vyvarovať sa orientácii spálne na sever, pretože miestnosť bude tmavá alebo šedivá. Aj keď vám nedostatok slnka nebude vadiť, keď pôjdete spať, ráno však nebude prispievať k pohodlnému vstávaniu. 


Kúzlo svetla...

 

 

 

 

Osvetlenie vytvára atmosféru interiéru. V spálni by mali byť správne umiestnené svetlá, a to hlavný zdroj svetla, dekoratívne osvetlenie, osvetlenie interiéru skrine (užitočné, ak partneri vstávajú v rôznych časoch a nechcú sa navzájom budiť) a lampičky. V interiéri má význam aj farba svetla vyžarovanej žiarovky – svetlo by malo byť teplé, mäkké. 

 


 

 Niekto raz povedal, že milovník kníh nejde nikdy spať sám. Mnohí ľudia si radi pred spaním čítajú, a tým môžu rušiť svojho partnera. Preto odporúčame umiestniť lampy cca 65 až 75 cm nad výšku matraca. Výhodou je umiestnenie vypínača na svetlo blízko rámu postele, čím môžete ovládať osvetlenie priamo z postele a nemusíte vstávať...
 

Ááááá, je tu čas na spanie...

 

 

Posteľ je hlavným kusom nábytku v každej spálni... Výberom a umiestnením postele začína zdobenie miestnosti. Vyhnite sa umiestneniu postele na hlučnom mieste, teda medzi dverami a oknom. Obvykle je posteľ umiestnená pri stene, ale má aj takých priaznivcov, ktorí volia posteľ v priestore. Dôležité je nechať okolo postele voľný priestor okolo cca 40-50 cm, tým umožníte plynulý a dobre prístupný pohyb okolo postele.

 

 

 

 

Posteľ aj matrac sú investície do zdravia a kupujete ich na roky, preto by mal byť nákup starostlivo premyslený. Radosť z ušetrených prostriedkov bude určite nižšia, ako nepohodlie, ktoré budete bezprostredne prežívať po každej prebdenej noci kvôli zle vybranému matracu. Posteľ by mala byť dimenzovaná podľa výšky osoby spiacej na posteli. Správna dĺžka postele sa posudzuje podľa výšky užívateľa postele a je nutné ju zväčšiť najmenej o cca 20 cm.
 

 

 
 

Výber matraca je skutočná alchýmia...Matrace Je nutné zohľadniť množstvo faktorov: materiál, tvrdosť, výška a maximálne zaťaženie matraca. Matrace majú rôzne druhy materiálov (výplní) – latex, rôzne peny (PUR, sendvičové, profilované a studené peny), pružiny verzus taštičky. 

Matrac nevyberajte na 100% podľa odporúčania, ale podľa vlastných predstáv a nárokov, pretože vďaku matracu budete čerpať silu na celý deň. 

Pre nákup matraca navštívte predajňu, ktorá sa Vám budete venovať a budete cítiť, že pre vás vyberú to najlepšie - „SK NÁBYTOK “. 

Odporúčame Vám vyčleniť si dostatok času, pretože je výhodou, ak si môžete na matrac ľahnúť aspoň na 10 minút – týmto spôsobom zistíte, ktorý je pre Vás vhodný...Farebné sny...Spálňa je veľmi osobný priestor, do ktorého majú prístup len členovia domácnosti. Z hľadiska designu by ste mali vziať do úvahy, že izbu zdieľate s partnerom/partnerkou a vypracovať vzájomné kompromisy aj v designe.

Pokiaľ chcete, aby v interiéri bola viac ako jedna dominantná farba, tak odporúčame napr. zelenú, modrú, oranžovú a žltú...Spálňa Ibiza 

Pri výbere odtieňa sa riaďte vlastným cítením a chuťou, pretože každá farba na nás vplýva iným spôsobom. 

Červená farba vám zvyšuje krvný tlak a vďaka tomu vás v spálni stimuluje. 

Podobné vlastnosti majú odtiene oranžovej, ktoré pôsobia pocitom nadšenia a vzrušenia. 

Použitím jemnej žltej prinesiete do izby radosť, ale pokiaľ je príliš dominantná, môže viesť k frustrácii a napätiu. Pastelové odtiene dodávajú pocit pokoja. 

Modrá znižuje krvný tlak – upokojuje a uvoľňuje. Pri modrej však nevoľte príliš jasné osvetlenie v miestnosti, pretože by interiér vyzeral veľmi chladno. 

Zelená farba v spálni podporuje relaxačný a upokojujúci účinok. 

Neutrálne farby – čierna, šedá a biela, si v dnešnej dobe získavajú množstvo priaznivcov. Výber farieb tiež závisí na veľkosti interiéru. 

V prípade výberu „pestrej farby“ alebo „malého vzoru“ na tapetách, sa bude miestnosť zdať väčšia a naopak „tmavé farby“ a  „veľké vzory“ budú pridávať priestor a útulnosť.  

 

 

 

 

 

 

Spálňa nemusí vyzerať ako z katalógu, musí však koncepčne zapadať do ostatného interiéru bytu. Pri zariaďovaní sa riaďte srdcom a všetko Vám pôjde lepšie. My Vám môžeme len popriať príjemné sny.